MTBES Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Talha Beceren

Sn. M.Talha Beceren

Koşullar ne olursa olsun kalitemiz rotanız olsun!

MTBES verdiği tüm hizmetlerde, Uluslararası Evrensel Standartlara uygun kalitede, zayıf akım altyapı & yapısal kablolama çözümleri üretir.

Mustafa Talha Beceren - MTBES

Position: Yönetim Kurulu Başkanı

Contact:

Mustafa Talha Beceren Biyografi

Merhabalar, bugün sizlere kendimden bahsetmek isterim. İsmim Mustafa Talha Beceren, Edirne Uzunköprü doğumluyum ve çekirdek bir ailenin ilk göz ağrısıyım. Şu an MTB Endüstri Sistemleri LTD ŞTİ’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütüyorum. Aynı zamanda evli bir çocuk babasıyım.

Okul hayatım boyunca hiçbir zaman okumaz dediler, zıpırsın dediler, bir başarıya sahip olamazsın dediler. Evet, hepsine katılıyorum çünkü okumayı hiçbir zaman sevmedim. Ancak Balıkesir Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olmanın gururunu taşıyorum.

Geçmişe dönüp baktığımda ilkokul yıllarımda ayakta yazı yazan, hiperaktif bir çocuk olduğumu görürüm. Zıpırlıklarımla ailemi bezdirmişim. Ancak bunun sebebi, tek çocuk ve aynı zamanda sülaledeki tek erkek çocuk olmamdı. Rahmetli dedemle büyüdüm ve onun emeği benim üzerimde büyüktü. Onun örnek alınması gereken idealleri, bana ilham kaynağı oldu.

Zıpırlığımı zamanla sporla birleştirerek başarıya dönüştürdüm ve bu disiplini iş hayatıma taşıdım. İnsanların hayatlarında dönüm noktaları vardır, benim dönüm noktam lise yıllarımda süt satmamla başladı. İlk işim pastanelerle anlaşıp süt satmak oldu ve bu işten iyi paralar kazandım.

Okumak gibi bir hayalim olmadı, tam tersine bir ticaret erbabı olup ülkeye katma değer sağlayan, istihdam yaratan bir felsefeye sahiptim.

Babamın zoruyla üniversiteyi bitirdim ve hemen ticarete atılmak istediğimi söyledim. Yaklaşık 10 sene önce MTB Endüstri Sistemleri’ni kurduk. Babamın desteğiyle sektöre giriş yaptık, ondan çok şey öğrendim. Ancak her şeyden önemlisi, alt kademelerden başlayarak yönetici olmanın nasıl bir şey olduğunu kavradım.

Yaklaşık 5 sene önce babamdan ayrıldık ve şu an tek başıma firmamı yönetiyorum. 2018 yılında yönetim kurulu başkanlığına geldiğimde 2000 m² alanda çalışan 40 kişilik bir ekip vardı. Kendime yeni bir ekip kurarak ve genç bir dinamik bakış açısıyla işe başladık. Bugün, 3600 m² alanda 80 çalışanla kablo gruplama, montajlama, plastik enjeksiyon gibi farklı sektörlere de girdik. Hedefimiz 2023’te kendi markamızı oluşturmak.

Hayatta her şey ailedir ve aile olmayı eşimle öğrendim. İşe verdiğim noktalarda da eşimin desteği büyük. Her şey ailedir, mutluluk iş hayatıyla başlar, ve eğer iş yerinde mutluysak, evimizde de mutlu oluruz.

MTB Endüstri Sistemleri büyük bir aile, her bir çalışan ve yönetici benim kendi ailemden bile önde geliyor. İş, aile, ve mutluluk arasında bir denge kurmayı başardık.

Başarı, sadece kendim değil, bütün ekibimizin birlikte çalışması sonucunda elde ettiğimiz bir şey. İşimize olan tutkumuz ve kalitemiz her zaman ön planda. Her şeyi birlikte başardık ve önümüzde daha büyük hedefler var. Teşekkür ederim ki hayatımı dinlediniz. Bir sonraki röportajda görüşmek üzere.